25 Czerwiec 2019
Nawigacja
Strona główna
O nas
Biuletyn
Artykuły
Kontakt
Galeria zdjęć
Szukaj
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Biuletyn 3/26/2017
Zapraszamy do lektury jesiennego biuletynu kresowego
Jarmark Kresowy 2017
Zapraszamy do zapoznania się z relacją z IV edycji Jarmarku Kresowego


Letni biuletyn kresowy
Zapraszamy do lektury letniego biuletynu kresowego
Warsztaty wycinanki artystycznej


Spotkanie z prof. Stanisławem Nicieją


Zaproszenie


Obchody 74 rocznicy Rzezi Wołyńskiej


W Namysłowie uczczono Narodowy Dzień Pamięci Męczeństwa Kresowian.

11 lipca po raz pierwszy obchodzono Narodowy Dzień Pamięci Męczeństwa Kresowian, ustanowiony w zeszłym roku przez Sejm RP. 22 lipca 2016 roku, Sejm RP, swoją uchwałą ustanowił święto pod nazwą Narodowy Dzień Pamięci Ofiar Ludobójstwa dokonanego przez ukraińskich nacjonalistów na obywatelach II Rzeczypospolitej Polskiej, zwane Dniem Pamięci Męczeństwa Kresowian.
Święto obchodzone jest 11 lipca w rocznicę „Krwawej Niedzieli” 1943 roku, która zapoczątkowała największą falę mordów na Polakach - mieszkańcach Wołynia.
Uroczystości rozpoczęła uroczysta msza św. w intencji ofiar ukraińskiego ludobójstwa na Kresach Wschodnich w czasie II wojny światowej. We mszy wzięły udział delegacje organizacji społecznych, przedstawiciele władz samorządowych oraz mieszkańcy Namysłowa. W czasie kazania kapłan zwrócił się do zebranych słowami – „Chciałbym Wam podziękować za tę mszę św. Wiem, że w Namysłowie mieszka jeszcze wiele osób, które straciły wtedy swoich najbliższych i pamiętają tamte tragiczne czasy. To bardzo ładnie, że o nich pamiętacie”.
Po mszy św. pod obeliskiem upamiętniającym pomordowanych złożono kwiaty i zapalono znicze.
W imieniu władz naszej gminy okolicznościowy wieniec złożył wiceburmistrz Rafał Nowowiejski i skarbnik gminy Iwona Wilczyńska.
Starostwo Powiatowe reprezentował starosta Andrzej Michta, wicestarosta Krzysztof Żołnowski i skarbnik Alina Białas. W imieniu Stowarzyszenia Pamięci Armii Krajowej znicz zapalili Andrzej Tomczyk i Michał Szeliga.
Okolicznościową wiązankę kwiatów złożył też poseł na Sejm RP Bartłomiej Stawiarski i radny Rady Miejskiej w Namysłowie Konrad Gęsiarz.

Za przybycie i wzięcie udziału w uroczystościach podziękował wszystkim Jarosław Iwanyszczuk, prezes Towarzystwa Miłośników Lwowa i Kresów Południowo Wschodnich oddział w Namysłowie, który był organizatorem rocznicowych obchodów.
KONKURS PLASTYCZNY „KRESY NASZYCH PRZODKÓW” ROZSTRZYGNIĘTY
Biuletyn kresowy


Namysłowski biuletyn kresowy
Biuletyn kresowy
Msza Święta w intencji ofiar pomordowanych na Kresach Wschodnich
U W A G A
W ramach obchodów 74 rocznicy Rzezi Wołyńskiej Zarząd Towarzystwa Miłośników Lwowa i Kresów Południowo Wschodnich Oddział w Namysłowie
zaprasza na mszę świętą w intencji ofiar pomordowanych na Kresach Wschodnich przez nacjonalistów ukraińskich,
która zostanie odprawiona w kościele p.w. Św. Franciszka i Św. Piotra z Alkantary w dniu 11 lipca 2017 roku o godz. 8:30.
Po mszy św. nastąpi złożenie kwiatów i zapalenie zniczy pod obeliskiem poświęconym ofiarom zbrodni.
Wielkanocny biuletyn kresowy 2017
Zapraszamy do lektury wielkanocnego biuletynu kresowego